İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
12-18 OCAK 2014

İKV’NİN YENİ BAŞKANI ÖMER CİHAD VARDAN OLDU

İKV 51’inci Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2014 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da yapıldı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılarak bir konuşma yaptığı Genel Kurul’da açış konuşmaları TOBB Başkanı ve Eurochambres Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve görevini devreden İKV Başkanı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu tarafından yapıldı.

51’inci Genel Kurul toplantısında, 2013-2015 yılları arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçildi.

İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurul’da seçilen yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ömer Cihad Vardan’ın getirilmesine karar verdi. Vardan, Vakfın, kurulduğu 1965 tarihinden bu yana 10’uncu Başkanı oldu.

     

İKV’nin yeni Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Ömer Cihad Vardan, Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, Mesut Okyay, Yavuz Canevi, Atilla Menevşe, Işınsu Kestelli, Ahmet Sayar, Mehmet Nuri Görenoğlu, Zeynep Bodur Okyay, Baha Telli, İlyas Gençoğlu, İlhan Soylu, Şükrü Alkan, Münir Üstün, Tuğrul Kutadgobilik, Hikmet Tanrıverdi, Simone Kaslowski.

Hasan Hüseyin Coşkun ve Kenan Atalay da Denetim Kurulu’na seçilen isimler oldu.

İKV’nin yeni Başkanı Ömer Cihad Vardan, 1962 doğumlu olup, 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1986 yılında yüksek lisans çalışmalarını Amerika’da Ohio State Üniversitesi İmalat Mühendisliği alanında tamamlamış olan Vardan, iş dünyasının yanında, sivil toplum alanında birçok kuruluşta gönüllü olarak hizmet vermiş ve vermektedir. 2008-2012 yılları arasında MÜSİAD Dördüncü Dönem Genel Başkanlığı görevini yürüten Vardan, 2012 yılından bu yana Türkiye İnsan Hakları Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.