İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
12-18 OCAK 2014

İKV’DEN HAFTAYA BAKIŞ

Geçtiğimiz hafta, İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) gündeminde 16 Ocak 2014 tarihinde yapılan 51’inci Olağan Genel Kurul toplantısı yer aldı. Açış konuşmalarını İKV Başkanı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun gerçekleştirdiği toplantıda, İKV’nin 2013-2014 döneminde görev alacak yeni Yönetim Kurulu belirlendi ve ilk yapılan Yönetim Kurulu toplantısında İKV Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ömer Cihad Vardan seçildi.

Devamını Oku

İKV’NİN YENİ BAŞKANI ÖMER CİHAD VARDAN OLDU

İKV 51’inci Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2014 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da yapıldı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılarak bir konuşma yaptığı Genel Kurul’da açış konuşmaları TOBB Başkanı ve Eurochambres Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve görevini devreden İKV Başkanı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu tarafından yapıldı.

Devamını Oku

İKV’NİN 51’İNCİ GENEL KURULU YAPILDI

İKV’nin 51’inci Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2014 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da yapıldı. Vakfın 2013-2015 döneminde görev yapacak yeni yönetim kurulunun seçildiği Genel Kurul’da, görev süresi biten yönetim kurulu da ibra edildi. Divan Başkanlığı’nı İTO Başkanı İbrahim Çağlar, Başkan Yardımcılığını ise İTHİB Başkanı İsmail Gülle yaptı.

Devamını Oku

İKV’DEN YENİ YAYINLAR

İKV Uzman Yardımcısı İlge Kıvılcım tarafından hazırlanan ve küresel iklim değişikliği müzakere süreci çerçevesinde, AB’nin ve AB’ye üyelik müzakereleri süren Türkiye’nin iklim politikasının kaleme alındığı “2020’ye Doğru Kyoto-Tipi İklim Değişikliği Müzakereleri-AB’nin Yeterliliği ve Türkiye’nin Konumu” (İKV Yayın No: 268) başlıklı yayınımız Aralık 2013 tarihinde yayımlandı.

Devamını Oku

AB BAKANI VE BAŞMÜZAKERECİ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU STRAZBURG’A RESMİ BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık görevini Aralık ayında Egemen Bağış’tan devralmasının ardından 14 Ocak 2014 tarihinde AB ve Avrupa Konseyi nezdinde temaslarda bulunmak üzere Strazburg’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku

HSYK KANUNU HAKKINDA ÖNGÖRÜLEN DEĞİŞİKLİKLER AB İLE TÜRKİYE ARASINDA GERGİNLİK KONUSU OLDU

17 Aralık 2013 tarihinde bazı “Bakan ve yakınları ile işadamlarının rüşvet aldıkları ve yolsuzluk yaptıkları” iddialarıyla başlayan operasyonlar sonrası gelişmeler çerçevesinde emniyet ve savcılıklar arasında ortaya çıkan gerginliklerin ardından, geçtiğimiz haftaya Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yapısını değiştirmeye yönelik getirilen yasa teklifi damgasını vurdu.

Devamını Oku

SLOVENYA CUMHURBAŞKANI ÜLKEMİZE RESMİ BİR ZİYARETTE BULUNDU

Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor 15 Ocak 2014 tarihinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Aynı gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelen Pahor, 16 Ocak 2014 günü Türkiye-Slovenya İş Forumu çerçevesinde düzenlenen Slovenya Yatırım Semineri’ ne de katıldı.

Devamını Oku