İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
7-13 ŞUBAT 2013

İklim Değişikliği ile mücadelede yeni bir girişim: “Değiştirmek İstediğiniz Dünya”

Avrupa Komisyonu tarafından iklim değişikliği ile mücadelede 11 Şubat 2013 tarihinde “Değiştirmek İstediğiniz Dünya” girişimi başlatıldı. Girişimle çevre koruma ve iklim değişikliği konularına yönelik hazırlanan projelerin sunulmasına imkân verilerek iklim değişikliği ile mücadeleye hız kazandırmaya yardımcı bir çalışma hazırlanması hedefleniyor.

Buna göre, 11 Şubat tarihi itibariyle üç ay boyunca yeni girişim çerçevesinde AB üyesi ülkelerde yaşayan vatandaşlardan ve faaliyet gösteren her türlü kurum ve kuruluştan gönderilecek başarıya ulaşmış projeler sunulacak. Bu projeler daha sonra internet sitesinde Mayıs ve Haziran 2013 tarihinde oylamaya tabi tutularak, en iyi üç proje, Avrupa Komisyonu’nun İklim Eylemden Sorumlu Üyesi Connie Hedegaard’ın katılımıyla gerçekleştirilecek Ödül Töreni’nde ödüle layık görülecek. Ödüllerin Ekim ayında verilmesi planlanıyor.

AB üyesi olan ülkelere açık girişimin detaylı bilgisine http://world-you-like.europa.eu/en/success-stories/ internet adresinden ulaşılabilir.