İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
11-17 ŞUBAT 2008

“AB KATILIM SÜRECİNDE TÜRK İŞ DÜNYASININ ETKİ ANALİZİ KAPASİTESİNİN ARTIRILMASI” PROJESİ KAPSAMINDA KARAR ALICILARA YÖNELİK SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“AB Katılım Sürecinde Türk İş Dünyasının Etki Analizi Kapasitesinin Artırılması” projesi kapsamında düzenlenen “Karar Alıcılara Yönelik Seminer”, 14 Şubat 2008 tarihinde İstanbul TOBB Plaza’da gerçekleştirildi. Açış konuşmalarını İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı Ahmet Tıktık, İsveç Büyükelçisi Christer Asp ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Çağlar’ın yaptığı seminere, Türk iş dünyasının ve kamu sektörünün önde gelen yöneticileri katıldı. Açış konuşmalarının ardından, Jacobs&Associates firmasından Scott Jacobs “Katılım Sürecinde Bir Araç Olarak Etki Analizleri” ve “Etki Analiziyle İlgili Doğru Soruları Sormak”, yine aynı firmadan Cesar Cordova ise “Etki Analizi Hazırlanması Sürecinde Türk İş Dünyasının Rolü” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Son olarak TEPAV/MOD Projesi Direktörü Sibel Güven, Türkiye’den bir etki analizi örneğini katılımcılara aktardı.

Bilindiği üzere İktisadi Kalkınma Vakfı’nın “AB Katılım Sürecinde Türk İş Dünyasının Etki Analizi Kapasitesinin Artırılması” projesi ile, kamu ve özel sektörde görev yapan uzmanlara etki analizlerinin hazırlanması ve değerlendirilmesi konusunda temel bir eğitim verilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında 24-25 Mayıs 2007 ve 27-28 Eylül 2007 tarihlerinde eğitim seminerleri düzenlenerek yaklaşık 50 uzmanın etki analizleri konusunda temel bilgiler edinmesi sağlandı. Projenin, 2008 yılı bahar döneminde düzenlenecek son eğitim kursu ile tamamlanması öngörülüyor.

14 Şubat 2008 tarihli ‘Karar Alıcılara Yönelik Seminer’de gerçekleştirilen sunumlar www.ikv.org.tr adresinde yer almaktadır. Proje ve son eğitim semineri hakkındaki tüm sorularınız için etkianalizi@ikv.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.