İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
4-11 MAYIS 2007

AVRUPA KOMİSYONU’NUN GENİŞLEMEDEN SORUMLU ÜYESİ OLLİ REHN TÜRKİYE’DEKİ SON DÖNEM GELİSMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Avrupa Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, 7 Mayıs 2007 tarihinde Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi’nde yaptığı genişleme sürecine ilişkin konuşmasında Batı Balkanlar ve Türkiye’deki son dönem gelişmeleri değerlendirdi.

Devamını Oku

NICOLAS SARKOZY FRANSA`NIN YENİ CUMHURBAŞKANI SEÇİLDİ

Fransa`da Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu Halk Hareketi Birliği adayı Nicolas Sarkozy kazandı.

Devamını Oku

İKV “AB MÜKTESEBATININ YATAY OLARAK UYGULANIŞININ ÖNCÜ TÜRK SEKTÖRLERİNE ETKİLERİ” PROJESİ ÇERÇEVESİNDE TKSD İŞBİRLİĞİNDE “KİMYA SEKTÖRÜ VE AB MÜKTESEBATI” BAŞLIKLI BİLGİLENDİRME SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İKV tarafından Avrupa-Bilgi Köprüleri Programı kapsamında yürütülen “AB Müktesebatının Yatay Olarak Uygulanışının Öncü Türk Sektörlerine Etkileri” başlıklı projenin ikinci durağı olan kimya sektörüne ilişkin bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Devamını Oku

AB EKONOMİ BAKANLARI ADAY ÜLKELERİN KATILIM ÖNCESİ EKONOMİK PROGRAMLARIYLA İLGİLİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU

AB üye ülkelerinin ekonomi bakanları 8 Mayıs 2007 tarihinde Makedonya, Hırvatistan ve Türkiye’nin ekonomi bakanları ve merkez bankası başkanları ile bir araya gelerek söz konusu üç ülkenin katılım öncesi ekonomik programlarıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Devamını Oku

KOMİSYON 2007 BAHAR DÖNEMİ EKONOMİK TAHMİN RAPORUNU YAYIMLADI

Avrupa Komisyonu 2007 Bahar Dönemi Ekonomik Tahmin Raporunu yayımladı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU 6. ÇEVRE EYLEM PROGRAMI’NIN ARA DÖNEM DEĞERLENDİRMESİNİ KABUL ETTİ

Avrupa Komisyonu, 2002 yılında yürürlüğe giren 6. Çevre Eylem Programı’na (ÇEP) ilişkin bugüne kadar kaydedilen gelişmeler ile Program’ın sona ereceği 2012 yılına kadar ele alınması gereken sorunları kapsayan ara dönem değerlendirmesini 3 Mayıs 2007 tarihinde kabul etti.

Devamını Oku