İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
9-19 KASIM 2012

İKV VE TEPAV “ÇOK TARAFLI TİCARET SİSTEMİ VE YENİ NESİL SERBEST TİCARET ANLAŞMALARI” KONULU BİR ULUSLARARASI KONFERANS DÜZENLİYOR

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Ticaret Çalışmaları Merkezi’nin (MUTS) işbirliğinde 26 Kasım 2012 tarihinde “Çoktaraflı Ticaret Sistemi ve Yeni Nesil Serbest Ticaret Anlaşmaları” konulu bir konferans düzenliyor. 

Dünya ticaret sistemine yön veren karar alıcı konumdaki yetkililerden Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktör Yardımcısı Harsha Singh ve AB’nin Dünya Ticaret Örgütü Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Angelos Pangratis’in katılımlarıyla gerçekleşecek konferans ile Türk iş dünyası, kamu görevlileri ve sivil toplum örgütlerinin çok taraflı ticaret konuları hakkında bilgilendirilmesi ve ilgili çevrelere bölgesel ticaret anlaşmalarına ilişkin analitik bir yaklaşım sunulması amaçlanıyor. Konferans kapsamındaki oturumlarda Çoktaraflı Ticaret Sistemi, Serbest Ticaret Anlaşmaları (STA’lar), AB’nin birçok ülke ile müzakere ettiği yeni nesil STA’lar ve bunların AB ile arasında bir Gümrük Birliği bulunan Türkiye’ye etkileri birçok akademisyen ve uzman tarafından ele alınacak.

26 Kasım 2012 tarihinde 09:00-17:30 saatleri arasında TOBB Plaza Konferans Salonu, Esentepe Mah. Harman Sok. No:10 Levent İstanbul adresinde gerçekleştirilecek olan konferansın dili İngilizce olup simültane tercüme yapılacaktır. Konferans programına ve ayrıntılı bilgiye İKV web sayfasından (www.ikv.org.tr) ve (0212) 270 93 00 no’lu telefondan ulaşılabilir.