İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
09-16 ŞUBAT 2007

MALİ KONTROL BAŞLIĞINDA MÜZAKERELERİN BAŞLAMASI İÇİN İLK ADIM ATILDI

14 Şubat 2007 tarihinde Brüksel’de toplanan AB Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER), ‘Mali Kontrol’ başlığında Türkiye’ye Müzakere Pozisyon Belgesini hazırlaması için davet mektubu göndermeyi kararlaştırdı.

Devamını Oku

AVRUPA PARLAMENTOSU GENEL KURULU, TÜRKİYE’DE KADIN HAKLARI RAPORUNU KABUL ETTİ

Türk kökenli Hollandalı parlamenter Emine Bozkurt tarafından hazırlanan ‘Kadının Türkiye`de Sosyal, Ekonomik ve Siyasi Faaliyetlere Katılımı’ başlıklı rapor, 13 Şubat 2007 tarihinde Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda kabul edildi.

Devamını Oku

İKV, ABGS, KKTC BAŞBAKANLIK AB KOORDİNASYON MERKEZİ VE KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI İŞBİRLİĞİNDE, KKTC’NİN AB ENTEGRASYONUNU ELE ALAN SEMİNER DÜZENLENDİ

İktisadi Kalkınma Vakfı tarafından 2005 yılında başlatılan ve Türkiye genelinde 28 ilde yapılması öngörülen “Avrupa Birliği ile Katılım Müzakereleri Süreci” başlıklı seminerler dizisinin onikincisi, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği’nin önerisi ile 13 Şubat 2007 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirildi.

Devamını Oku

AB GENEL İŞLER VE DIŞ İLİŞKİLER KONSEYİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AB Genel İşler ve Dış İlişkiler Konseyi, 12 Şubat 2007 tarihinde Brüksel`de toplandı.

Devamını Oku

GÜNEY KIBRIS ORTAK PARA BİRİMİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNDU

Avrupa Komisyonu 13 Şubat 2007 tarihinde, Güney Kıbrıs’ın Avro’ya geçmek için yaptığı başvuruyu kabul etti.

Devamını Oku

2020 AVRUPA TARIM VE KIRSAL KALKINMA SENARYOSU’NDA TÜRKİYE’NİN AB’YE 2015 YILINDA KATILACAĞI VARSAYILIYOR

Avrupa Komisyonu Tarım ve Kırsal Kalkınma Müdürlüğü tarafından hazırlattırılan tarım ve kırsal alanlara ilişkin senaryo çalışması Şubat ayında yayımlandı.

Devamını Oku

2006 YILI AB VE AVRO ALANI BÜYÜME VE SANAYİ ÜRETİM ORANLARI AÇIKLANDI

Avrupa Birliği’nin resmi istatistik kurumu olan Eurostat, 13 Şubat 2007 tarihinde 2006 yılı ekonomik büyüme oranları ve sanayi üretim endeksini açıkladı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU, PHARMA-GATT ANLAŞMASI’NIN TÜM ÜYE ÜLKELER TARAFINDAN KABUL EDİLMESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILADI

Avrupa Komisyonu, 12 Şubat 2007 tarihinde AB üyesi ülkeler, İsviçre ve ABD arasında imzalanan ve yeni ilaçların ticaretini amaçlayan uluslararası Pharma-GATT Anlaşması’nın tüm üye ülkeler tarafından kabul edilmesini memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Devamını Oku