İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
16-23 ŞUBAT 2007

AVRUPA KOMİSYONU 2008 YILI SİYASİ STRATEJİ BELGESİNİ AÇIKLADI

Avrupa Komisyonu 21 Şubat’ta 2008 yılında öncelik verilecek konuları ayrıntılı bir şekilde ele alan yıllık siyasi stratejisi belgesini açıkladı.

Devamını Oku

AB ADALET VE İÇİŞLERİ BAKANLARI KONSEYİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AB Adalet ve İçişleri Bakanları Konseyi, 14-15 Şubat 2007 tarihinde Brüksel`de toplandı. AB Dönem Başkanı Almanya’nın İçişleri Bakanı Wolfgang Schauble ve Adalet Bakanı Brigitte Zypries başkanlığında, AB üyesi 27 ülkenin Adalet ve İçişleri Bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, başta yasa dışı göç ile mücadele olmak üzere iç politikaya ilişkin birçok konu ele alındı.

Devamını Oku

AB MALI YARDIMINA İLIŞKIN 2005 YILI "FINANSMAN ANLAŞMASI" ONAYLANDI

Avrupa Komisyonu ile Türkiye arasında imzalanan Katılım Öncesi Mali Yardımın 2005 Yılı Programına ilişkin ekli "Finansman Anlaşması" Bakanlar Kurulunca onaylandı. Resmi Gazete`nin 16 Şubat 2007 tarihli sayısında yayımlanan Milletlerarası Antlaşma uyarınca AB tarafından Türkiye`ye sağlanacak yaklaşık 240,989 milyon Avro tutarındaki hibenin 30 Kasım 2007 tarihine kadar kullanılması gerekiyor.

Devamını Oku

MALLARIN SERBEST DOLAŞIMI İLE İLGİLİ YENİ KANUN PAKETİ İÇ PAZAR’IN GELİŞTİRİLMESİNİ AMAÇLIYOR

Sanayi mallarının Topluluk sınırları içindeki dolaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan kanun paketi Günter Verheugen tarafından 14 Şubat’ta açıklandı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU, 21. YÜZYIL TEK PAZAR VİZYONUNU AÇIKLADI

Avrupa Komisyonu, 21. yüzyılda Avrupa Tek Pazar’ına ilişkin vizyonunu, AB Konseyi Bahar Zirvesi öncesinde yayımlandığı ara dönem raporunda açıkladı.

Devamını Oku

KOMİSYON 2007 YILI SOSYAL KORUMA VE SOSYAL İÇERME ORTAK RAPORUNU ONAYLADI

Komisyon tarafından onaylanan 2007 yılı Sosyal Koruma ve Sosyal İçerme Ortak Raporu, sosyal içerme, emeklilik, sağlık ve uzun dönem bakımla ilgili AB genelinde ve üye ülkeler bazındaki gelişmeleri açıklarken bu alanlardaki eksikleri de ortaya koyuyor.

Devamını Oku

KOMISYON, ASANSÖR KARTELINE REKOR CEZA VERDI

Avrupa Komisyonu, asansör ve yürüyen merdiven sektörünün önde gelen firmaları ThyssenKrupp, Schindler, Kone, Otis ve Mitsubishi’ye açtığı kartel soruşturmasını tamamladı.

Devamını Oku