İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
31 EKİM-6 KASIM 2006

AVRUPA BİRLİĞİ KUZEY KIBRIS`A YÖNELİK 38.1 MİLYON EUROLUK MALİ YARDIMI SERBEST BIRAKTI

AB Komisyonu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine kullandıracağı ve 2004-2006 dönemi için 259 milyon euro olarak öngörülen ancak kullanılamaması nedeniyle bir kısmı kadük hale gelen yardımın 38.1 milyon euro tutarındaki birinci dilimini serbest bıraktı.

Devamını Oku

İSPANYA, BULGARİSTAN VE ROMANYA’DAN GELECEK İŞÇİLERE KISITLAMA GETİRDİ

İspanya, 1 Ocak 2007 tarihinde Avrupa Birliği`ne üye olacak Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarının iş bulmak üzere ülkeye girişlerine kısıtlamalar getirdi.

Devamını Oku

AVRUPA BİRLİĞİ’NİN SOSYAL HARCAMALARI ARTIYOR

Avrupa Birliği’nin istatistik kurumu Eurostat tarafından yapılan açıklamaya göre üye devletlerin yaşlılık, hastalık, işsizlik, barındırma ve çocuklar için yaptıkları harcamalar her yıl artıyor.

Devamını Oku

AVRUPA BİRLİĞİ’NİN YENİ HAVA ULAŞIMI KURALLARI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

6 Kasım’dan itibaren AB havaalanlarında uygulanmaya başlayacak yeni kurallara göre yolcuların uçaklara sokabilecekleri sıvı maddeler 100 mililitreyi aşamayacak.

Devamını Oku

AB BÜYÜK BİR TERÖRİST SALDIRIYA KARŞILIK VERME KAPASİTESİNİ TEST ETTİ

Avrupa Birliği, beş kentte eş zamanlı olarak bir terörist saldırı tatbikatı gerçekleştirdi. 30 Ekim’de yapılan tatbikata ilişkin açıklamada hedefin, üye devletler ve Komisyon’un kriz durumlarında birlikte hareket etme kapasitesinin test edilmesi olduğu belirtildi.

Devamını Oku

BULGARİSTAN’IN AB KOMİSYONU ADAYI BELLİ OLDU

Bulgaristan ve Romanya’nın Ocak 2007’de Birliğe katılımları ile birlikte AB Komisyonu’na da birer Bulgar ve Romen üye dahil olacak.

Devamını Oku

BULGAR CUMHURBAŞKANI YENİDEN SEÇİLDİ

Bulgaristan’da 29 Ekim’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Georgi Pırvanov ikinci turda oyların %75’ini alarak kazandı.

Devamını Oku