İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
2-8 MAYIS 2012

İŞKUR HİZMETLERİNİ TANITAN BİLGİLENDİRME OTOBÜSÜ AB DESTEĞİYLE 21 İLİ DOLAŞACAK

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Türkiye emek piyasası politikalarını ve kurumlarını güçlendirmek için işbirliği kapsamında İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) hizmetlerini tanıtmak amacıyla 21 ili dolaşacak bilgi otobüsü kampanyasının açılışı 2 Mayıs 2012 tarihinde yapıldı. 6 Mayıs-28 Haziran 2012 tarihlerinde 21 ili dolaşacak olan bilgilendirme otobüsü kampanyası ile, kamu istihdamı hizmetlerinden daha fazla kişinin yararlanabilmesi için en az 21 bin kişiye ulaşılması ve AB fonuyla yürütülen “kamu istihdam hizmetlerinin geliştirilmesi” operasyonun ara sonuçlarını değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Kampanya kapsamında, bilgi otobüsü Çankırı'dan başlayarak Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu bölgesindeki 21 ili (Çankırı, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum, Yozgat ve Kayseri) dolaşacak.

Şubat 2011 itibarıyla faaliyete geçen, 36 ay süreli ve 12 Milyon Avro bütçeli kamu istihdam hizmetlerinin geliştirilmesi projesi, işverenler ve iş arayanlar için kamu istihdam hizmetlerinin kalitesini ve etkinliğini geliştirmekte İŞKUR ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na destek olmayı hedefleniyor.