İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
1-8 MART 2014

İSO Kadın Sanayiciler Platformu kuruldu

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) kadın sanayicileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın gazetecilerle İSO’da bir araya geldi.

İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe’nin ev sahipliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen buluşma oldukça verimli geçti.

İSO’nun kadın sanayicileri bu yıldan itibaren her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadın gazetecilerle birlikte kutlayacak. Toplantıda yeni kurulan “İSO Kadın Sanayiciler Platformu” tanıtılırken 6 ana başlık altında toplanan “8 Mart Manifestosu” gazetecilerle paylaşıldı. Manifestoda özellikle kadın istihdamı ve kadın girişimciliği ile kadının siyaset ve STK’larda daha etkin görev almaları noktasında neler yapılabileceğine ilişkin öneriler yer aldı. Bu konuda gazetecilerin de görüşleri, önerileri alındı ve Türkiye’de kadının toplumsal gelişimde nasıl daha aktif ve etkin olabileceği konuşuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, "kadın sanayicilerin sayısını artırmaya çalışmalıyız" diyerek yazdıkları bu manifestonun başlangıç için önemli bir adım olduğunu söyledi (Kaynak: İSO).