İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
15-21 ŞUBAT 2012

İKV`DEN YENİ YAYIN: "TURKEY: PAST, PRESENT AND FUTURE: REVISED AND UPDATED SECOND EDITION"

Aralık 2010 tarihinde İKV tarafından hazırlanan “Turkey: Past, Present and Future” başlıklı kitabın, güncellenmiş yeni baskısı "Turkey: Past, Present and Future: Revised and Updated Second Edition", Şubat 2012’de yayımlandı.

Aralık 2010 tarihinde İKV tarafından hazırlanan ve yayımlanan “Turkey: Past, Present and Future” başlıklı yayın, Türkiye’nin önemli ekonomik, siyasi, sosyal ve dış politika konularını, Türkiye-AB müzakere süreci perspektifinden, yalın, tarafsız ve sade bir dille okuyuculara aktarıyordu. İKV uzman kadrosu tarafından hazırlanan çalışma, uzmanlarımızın çalışmaları ve temasları sırasında sıklıkla karşılaştıkları, merak edilen sorulara ışık tutmak amacıyla kaleme alınmıştı. Türkiye hakkında Avrupa kamuoyunda sürekli gündeme getirilen konuların tartışıldığı çalışma, aradan geçen bir yılın sonunda güncellenerek, yenilendi. Yine İKV uzman kadrosu tarafından hazırlanan "Turkey: Past, Present and Future: Revised and Updated Second Edition” başlıklı kitapta, Arap Baharı’ndan, Avrupa’daki ekonomik krize; Türkiye’deki Anayasa Referandumu’ndan, Haziran 2011 genel seçimlerine kadar, son bir yılda Türkiye, AB, Türkiye-AB ilişkileri ve komşu coğrafyalarda yaşanan gelişmelere yer verildi. Yenilenmiş yeni baskı, “Tarihi Perspektif”, “Din ve Laiklik”, “Haklar ve Özgürlükler”, “Demokrasi ve Sivil Toplum”, “Siyasi Katılım”, “Eğitim”, “Avrupalılık”, “Türkiye’nin Dış İlişkileri: Güncel Trendler”, “Pratik Endişeler” bölümlerinden oluşuyor.

Avrupa kamuoyunda Türkiye konusunda yapılan tartışmalara referans oluşturması amacıyla hazırlanan ve farklı boyutu ile daha geniş kitleleri hedefleyen çalışmada kullanılan yeni kapak fotoğrafı, İstanbul Ticaret Odası tarafından sağlandı. Yayında kullanılan diğer İstanbul fotoğrafları ise Caner Kasapoğlu, Mert Çandır ve Cenk Düzyol’a ait. Kitapta ayrıca 2009 yılında İKV tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’dan Madrid’e: İspanya’nın AB Dönem Başkanlığı’na Doğru” projesi katılımcıları tarafından çekilen fotoğraflara da yer veriliyor.

"Turkey: Past, Present and Future: Revised and Updated Second Edition"

İKV Yayın Numarası: 252

ISBN: 978-605-5984-45-8

Yayın Dili: İngilizce

Yayın Tarihi: Ocak 2012

Sayfa Sayısı: 192

Söz konusu yayın ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.ikv.org.tr