İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
13-19 NİSAN 2014

İKV’DEN HAFTAYA BAKIŞ

Bu hafta, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) gündeminde İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’ne (TZOB) gerçekleştirdiği ziyaret ile İKV Başkan Yardımcısı Zeynep Bodur Okyay’ın İtalya devlet nişanı ile ödüllendirilmesi yer aldı.

Devamını Oku

İKV BAŞKANI VARDAN TZOB BAŞKANI BAYRAKTAR’I ZİYARET ETTİ

İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı makamında ziyaret etti. Başkana İKV Denetleme Kurulu üyesi ve TZOB danışmanı Hasan Hüseyin Coşkun ve İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas da eşlik etti.

Devamını Oku

İKV BAŞKAN YARDIMCISI İTALYAN DEVLET NİŞANINA LAYIK GÖRÜLDÜ

İKV Başkan Yardımcısı Zeynep Bodur Okyay, İtalya Devleti tarafından verilen “Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana” nişanını, 16 Nisan 2014 tarihinde Venedik Sarayı’nda düzenlenen törenle aldı.

Devamını Oku

LETONYA CUMHURBAŞKANI ANDRIS BERZINS TÜRKİYE’YE RESMİ BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins’in ziyareti dokuz yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı nezdinde Letonya tarafından Türkiye’ye yapılan ilk ziyaret oldu.

Devamını Oku

AB BAKANI VE BAŞMÜZAKERECİ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KKTC’YE BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, 11-12 Nisan 2014 tarihlerinde KKTC’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU 11’İNCİ MİLLETLERARASI TAHKİM SEMİNERİ’NE KATILDI

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) 11’inci Milletlerarası Tahkim Semineri, TOBB Birlik Merkezi’nde 14 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Seminerde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin bölgede tahkim merkezi olma potansiyeline işaret ederken; ICC Milletlerarası Tahkim Başkanı John Beechey tahkim yoluyla çözümlenen ticari uyuşmazlıkların büyük bir kısmının, yargı sürecine taşınmadan, sorunsuz olarak uygulandığına dikkat çekti.

Devamını Oku

TÜRKİYE-AB GERİ KABUL ANLAŞMASI’NA İLİŞKİN GENELGE, RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

16 Aralık 2013 tarihinde imzalanan Türkiye-AB Geri Kabul Anlaşması’na ilişkin Başbakanlık tarafından bir genelge yayımlandı.

Devamını Oku

AB DIŞİŞLERİ KONSEYİ TOPLANTISI UKRAYNA GÜNDEMİ İLE TOPLANDI

14 Nisan 2014 tarihinde AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton’ın başkanlığında toplanan AB Dışişleri Konseyi’nin gündeminde Ukrayna’nın doğusunda yaşanan olaylar en üst sırada yer aldı.

Devamını Oku

AB, ABD, RUSYA VE UKRAYNA ÜLKEDE TANSİYONUN DÜŞÜRÜLMESİ KONUSUNDA UZLAŞTI

Ukrayna’da yaşanan krizin tırmanması üzerine Cenevre’de 17 Nisan 2014 tarihinde bir araya gelen AB, ABD, Rusya ve Ukrayna yetkilileri, ülkede tansiyonun düşürülmesi konusunda uzlaştılar.

Devamını Oku