İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
24-30 MAYIS 2014

İKV’DEN HAFTAYA BAKIŞ

Haftaya bakış bölümüne İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) haberleri ile başlayalım. İKV yine yoğun bir haftayı geride bıraktı. İKV Yönetim Kurulu’nun aylık toplantısı bu kez Diyarbakır’da yapıldı.

Devamını Oku

İKTİSADİ KALKINMA VAKFI YÖNETİM KURULU DİYARBAKIR’I ZİYARET ETTİ

İKV Yönetim Kurulu heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın başkanlığında 26 Mayıs 2014 tarihinde Diyarbakır’ı ziyaret etti. İKV Yönetim Kurulu Toplantısı münasebetiyle Diyarbakır’a gelen yönetim kurulu bunun yanında çeşitli ziyaretlerde de bulundu.

Devamını Oku

TÜRK VATANDAŞLARINA YÖNELİK AB VİZE UYGULAMASI, İKV-MÜSİAD İŞBİRLİĞİNDE MASAYA YATIRILDI

28 Mayıs 2014 tarihinde, İKV ve MÜSİAD işbirliğinde “Türk Vatandaşları için Vizesiz Dolaşım: Geri Kabul ve Sonrası” başlıklı panel gerçekleştirildi.

Devamını Oku

AB LİDERLERİ AP SEÇİMLERİNİN ARDINDAN BİR ARAYA GELDİ

22-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri, AB genelinde yüzde 43,09’luk bir katılım oranı ile gerçekleşti.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANLIK YARIŞI HIZ KAZANDI

AP seçimlerinin ardından, Avrupa Komisyonu Başkanlığı yarışı devam ediyor. AP bu seçimlerle birlikte ilk kez AB’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu Başkanı seçiminde söz sahibi olacak.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU, JAPONYA İLE STA MÜZAKERELERİNİN DEVAM ETMESİNİ DESTEKLİYOR

Mayıs 2011’de düzenlenen AB-Japonya Zirvesi’nde, AB ve Japonya arasında bir serbest ticaret anlaşması (STA) için hazırlıkların başlatılması kararı alınması üzerine, STA müzakereleri Nisan 2013’te başlamıştı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU, DİJİTAL GÜNDEM’E İLİŞKİN DEĞERLENDİRME RAPORUNU YAYIMLADI

Avrupa Komisyonu, 28 Mayıs 2014 tarihinde, Avrupa 2020 Stratejisi’nde önemli bir penceresini oluşturan Dijital Gündem’e ilişkin yıllık değerlendirme raporunu yayımladı.

Devamını Oku

INNOBAROMETER 2014 SONUÇLARI AÇIKLANDI

Avrupa Komisyonu, AB işletmelerindeki yenilikçi faaliyetlerin ticarileştirilmesinde kamu desteğinin rolünü anlamak için yapılan “Innobarometer 2014” anketinin sonuçlarını açıkladı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU ENERJİ GÜVENLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YENİ BİR STRATEJİ AÇIKLADI

Avrupa Komisyonu 28 Mayıs 2014 tarihinde yeni bir Avrupa Enerji Güvenliği Stratejisi önerisini açıkladı.

Devamını Oku

AB’DEN UKRAYNA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİYLE İLGİLİ ORTAK AÇIKLAMA

25 Mayıs 2014 tarihinde Ukrayna’da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından 26 Mayıs tarihinde AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ve Avrupa Komisyonu Başkanı José Manuel Barroso seçime ilişkin ortak bir açıklamada bulundu.

Devamını Oku

AB İLE UKRAYNA ARASINDAKİ VİZE SERBESTLİĞİ SÜRECİ İLERLİYOR

Avrupa Komisyonu 23 Mayıs 2014 tarihinde Ukrayna ile Vize Serbestisi Eylem Planı’nın uygulanmasına yönelik dördüncü raporunu kabul etti

Devamını Oku