İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
22-28 HAZİRAN 2014

İKV’DEN HAFTAYA BAKIŞ

Geçtiğimiz hafta İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV) gündeminde İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın Ankara ziyareti, Serbest Ticaret Anlaşmaları konusunda İKV ’de düzenlenen toplantı, ve Geri Kabul Anlaşması’nın TBMM’de onaylanması yer aldı.

Devamını Oku

İKV HEYETİ, ADALET BAKANI İLE BİR ARAYA GELDİ

İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki İKV heyeti, 27 Haziran 2014 tarihinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile bir araya geldi.

Devamını Oku

İKV BAŞKANI, MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NI ZİYARET ETTİ

İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki İKV heyeti, 27 Haziran 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir araya geldi.

Devamını Oku

İKV HEYETİ, TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU VE ULUSAL AJANS BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİ

İKV Başkanı Ömer Cihad Vardan başkanlığındaki İKV heyeti, 27 Haziran 2014 tarihinde Türkiye İnsan Hakları Kurumu Başkanı Dr. Hikmet Tülen ve Ulusal Ajans Başkanı Bülent Özcan’ı ziyaret etti.

Devamını Oku

İKV STA BİLGİ VE KAPASİTE MERKEZİ’NİN İKİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Serbest Ticaret Anlaşmalarını (STA) izlemek ve analiz etmek üzere İKV tarafından bu yıl oluşturulan “STA Bilgi ve Kapasite Merkezi”nin ikinci toplantısı 26 Haziran 2014 tarihinde düzenlendi.

Devamını Oku

52’NCİ TÜRKİYE-AB ORTAKLIK KONSEYİ TOPLANTISI LÜKSEMBURG’DA YAPILDI

Türkiye ile AB arasındaki en yüksek karar organı olan Ortaklık Konseyi’nin 52’nci toplantısı 23 Haziran tarihinde Lüksemburg’da yapıldı.

Devamını Oku

TÜRKİYE-AB GERİ KABUL ANLAŞMASI, TBMM GENEL KURULU’NDA ONAYLANDI

Türkiye ile AB arasında 16 Aralık 2013 tarihinde imzalanan ve müzakereleri 10 yıldan fazla süren Türkiye-AB Geri Kabul Anlaşması, 25 Haziran 2014 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylama ile onaylandı.

Devamını Oku

AB LİDERLER ZİRVESİ’NDE AB’NİN GELECEĞİ TARTIŞILDI VE JUNCKER KOMİSYON BAŞKAN ADAYI OLARAK SEÇİLDİ

26-27 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de toplanan AB liderler Zirvesi’nde AB’nin önümüzdeki beş yılının stratejik öncelikleri ve Avrupa Komisyonu Başkan adayı belirlendi.

Devamını Oku

ARNAVUTLUK’A ADAY ÜLKE STATÜSÜ VERİLDİ

24 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen AB Genel İşler Konseyi’nde Arnavutluk’a aday ülke statüsü verilmesi kararı alındı. Karar, 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşen AB Liderler Zirvesi’nde onaylandıktan sonra resmiyet kazandı.

Devamını Oku

İTALYA AB DÖNEM BAŞKANLIĞI İÇİN HAZIRLANIYOR

İtalya, 1 Temmuz 2014 tarihinde Yunanistan’dan AB Dönem Başkanlığı’nı devralmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU, SAVUNMA SANAYİSİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Avrupa Komisyonu, 24 Haziran 2014 tarihinde daha etkili savunma ve güvenlik sektörünün teminine dayalı Tek Pazar oluşumu için yeni bir eylem planı açıkladı.

Devamını Oku

AVRUPA MERKEZ BANKASI MAKRO İHTİYATİ ARAŞTIRMA AĞI’NIN RAPORUNU YAYIMLADI

Avrupa Merkez Bankası (ECB) 23 Haziran 2014 tarihinde Makro İhtiyati Araştırma Ağı’nın (MaRs) 2010-2014 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmalara ilişkin sonuçları içeren nihai raporu yayımladı.

Devamını Oku

AB AVRUPA İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARINA OLAN DESTEĞİNİ ARTIRIYOR

AB Dışişleri Konseyi, 23 Haziran 2014 tarihinde Avrupa insan hakları savunucuları ilkelerin ilişkin bir takım kararlar aldı.

Devamını Oku