İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
1-7 EYLÜL 2014

“TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR” İNTERNET SİTEMİZ YAYINA BAŞLADI

İKV’nin “Türkiye-AB İlişkileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” (DBY) isimli yeni internet sitesi 11 Ağustos 2014 tarihinde yayına başladı. Vakfımız tarafından yenilenmiş ve güncellenmiş haliyle, Şubat 2014’te yayımlanan “AB ve Türkiye-AB İlişkileri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar” isimli çalışmamız, günün ihtiyaçları ve daha fazla kişiye ulaşma imkânları değerlendirilerek bir mikro siteye dönüştürüldü. Yenilenmiş İKV internet sitesinden ve http://dby.ikv.org.tr/ adresinden erişilmesi mümkün olan interaktif mikro sitemizde sadece yayınımızda yer alan bilgiler paylaşılmakla kalmıyor, aynı zamanda vatandaşlarımıza akıllarındaki soruları ve emin olamadıkları yargıları İKV’ye doğrudan iletebilme ve yanıtlarını web sitemizden izleyebilme imkânı tanınıyor.

Yayınımızda olduğu gibi internet sitemizde de tüm içerik İKV Uzman kadrosunun değerli bilgi birikimi ile hazırlandı. DBY internet sitemizin hayata geçirilmesi Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Güçlendirilmesi Projesi çerçevesinde gerçekleştirildi.

Basit bir dil ve kolay erişilebilir formatta hazırlamaya özen gösterdiğimiz mikro sitemizin AB ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda doğru, güvenilir ve hızlı bir bilgi kaynağı olarak bilgi eksikliği ve ön yargılarla şekillenen, sıklıkla tekrarlandığı için de yaygınlaşan yanlış algılamaların doğrulara dönüşmesine katkıda bulunacağını umuyoruz.