İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
1-7 ARALIK 2014

AB Ekonomi Sözlüğü Mikro İnternet Sitesi Yayına Girdi

Kuruluşunun 50. yılında İktisadi Kalkınma Vakfı’nın, ilgili tüm kesimlere AB ekonomisini anlatmayı hedefleyen mikro internet sitesi “AB Ekonomi Sözlüğü” yayına başladı. Kolay erişilebilir bir formatta hazırlanan internet sitemiz, Ocak 2008’den bugüne AB ekonomisinde yaşanan gelişmelere, Avrupa’da yeni ekonomik yönetişimin ortaya çıkardığı yeni sözlüğe ve 28 AB üye ülkesi ve Türkiye’de, temel ekonomik göstergelerde yaşanan gelişmelere yer vermekte.

Hiç şüphesiz, üyelik müzakerelerini yürüttüğümüz AB, Türkiye’nin aynı zamanda en önemli ticaret ortağı; bu nedenle Avrupa ekonomisinde yaşanan gelişmeler, ülkemizi de çok yakından ilgilendiriyor. Bu sebeple, Avrupa ekonomisinde yaşanan gelişmelerin günü gününe takibi, büyük önem arz ediyor.

2013 yılında İKV yayınlarından çıkan “Kriz Sözlüğü: 100 Kelimede Avrupa’nın Ekonomik Krizi” başlıklı yayından esinlenerek hazırlanmış “AB Ekonomi Sözlüğü” mikro internet sitesi, AB ekonomisinde yaşanan gelişmeleri sürekli güncellenen bir zaman çizelgesi ekseninde ele alıyor.

http://esozluk.ikv.org.tr/ adresinden ulaşabileceğiniz “AB Ekonomi Sözlüğü” mikro internet sitemize başta Türk iş dünyası olmak üzere, finans dünyası profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin yanı sıra AB ekonomisindeki gelişmeleri takip etmek isteyen tüm ilgililer için faydalı bir kaynak olmasını temenni ederiz.