İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
2-8 MART 2015

SİVİL TOPLUM DİYALOĞU İKİNCİ GRUP TEKLİF ÇAĞRILARI AÇIKLANDI

AB Bakanlığı tarafından geliştirilen Sivil Toplum Diyaloğu-IV Projesi çerçevesinde ikinci grup teklif çağrıları açıklandı. AB ve Türkiye arasında sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesini hedefleyen projenin ikinci grup çağrısı kapsamında “Eğitim”, “Adalet, Özgürlük ve Güvenlik” ve “İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi” alanlarında hibe verileceği açıklandı. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılacak olan projelere son başvuru tarihi, 1 Haziran 2015.

Söz konusu üç alanda belirlenen öncelikler ise şu şekilde sıralanıyor:

-“Eğitim” Hibe Programı kapsamında okul terkleri ile mücadele, hayat boyu öğrenme için anahtar yeterliliklerin geliştirilmesi, öğretmenlerin mesleki ve pedagojik gelişimin iyileştirilmesi, okul öncesi eğitim ve yetişkin eğitiminde kalite;

-“Adalet, Özgürlük ve Güvenlik” Hibe Programı kapsamında göç, iltica, insan ticareti ile mücadele;

-“İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi” Hibe Programı kapsamında ise AB ülkelerindeki mesleki yeterlilik sistemlerinin karşılıklı tanınmasına ilişkin işbirliğinin geliştirilmesi.

Hibe Programlarının bütçesi, program başına bir milyon avro olmak üzere toplamda üç milyon avro olarak belirlendi. Proje başına asgari 50 bin avro, azami olarak ise 150 bin avro hibe desteği verilmesi öngörülüyor.

“Eğitim” Hibe Programına ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.

“Adalet, Özgürlük ve Güvenlik” Hibe Programına ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.

“İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi” Hibe Programına ilişkin ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.