İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
18-24 MAYIS 2015

İKV`DEN HAFTAYA BAKIŞ

Mayıs ayının üçüncü haftasında Türkiye-AB ilişkileri ve AB`nin gündemi oldukça yoğundu.

Devamını Oku

DÜNYA KOBİ FORUMU VAKFI’NIN MERKEZİ İSTANBUL’DA AÇILDI

TOBB, ICC ve WCF ortak girişimi ile kurulan Dünya KOBİ Forumu Vakfı’nın İstanbul’daki merkezi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB ve B-20 Türkiye Başkanı, ICC Yönetim Kurulu Üyesi M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile ICC Genel Sekreteri John Danilovich’ın katılımıyla, 23 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen resmi törenle açıldı.

Devamını Oku

53’ÜNCÜ TÜRKİYE AB ORTAKLIK KONSEYİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Türkiye ile AB arasındaki en üst düzey karar alma organı olan Ortaklık Konseyi’nin 53’üncü toplantısı, 18 Mayıs 2015 tarihinde Brüksel’de yapıldı.

Devamını Oku

AB DIŞİŞLERİ KONSEYİ TOPLANDI

18 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen Dışişleri Konseyi Toplantısı’nda bir araya gelen AB Dışişleri ve Savunma Bakanları, Akdeniz’de insan kaçakçılığıyla mücadele etmek üzere bir AB askeri operasyonu oluşturulmasını karara bağladı.

Devamını Oku

4’ÜNCÜ DOĞU ORTAKLIĞI ZİRVESİ RİGA’DA GERÇEKLEŞTİ

AB liderlerini AB’nin doğusundaki ülkelerin temsilcileriyle buluşturan 4’üncü Doğu Ortaklığı Zirvesi, 20-22 Mayıs 2015 tarihlerinde AB Dönem Başkanı Letonya’nın ev sahipliğinde Riga’da gerçekleştirildi.

Devamını Oku

AVRUPA KONSEYİ ANTİ-TERÖR SÖZLEŞMESİ`NE YENİ BİR PROTOKOL EKLENDİ

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, 19 Mayıs 2015 tarihinde Brüksel’de yabancı terörist savaşçılar konusuna ilişkin hukuki bağlayıcılığı bulunan ilk uluslararası ilkeleri onayladı.

Devamını Oku