İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
1-7 HAZİRAN 2015

İKV`DEN HAFTAYA BAKIŞ

Haziran ayının ilk haftasında Türkiye-AB ilişkileri ve AB`nin gündeminde birçok başlık yer aldı.

Devamını Oku

BAKAN BOZKIR AP TÜRKİYE RAPORU’NA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AP’nin her yıl kabul ettiği Türkiye Raporu’nun bu yıl Haziran ayı içinde AP Genel Kurulu’nda oylanması ve kabul edilmesi bekleniyor.

Devamını Oku

BAŞBAKAN YARDIMCISI BABACAN, G20 AÇILIM GRUPLARININ YÖNETİCİLERİYLE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

G20 Türkiye Dönem Başkanlığı çalışmaları çerçevesinde, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, G20 Açılım Gruplarının yöneticilerinin katılımıyla 4 Haziran 2015 tarihinde bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Devamını Oku

AB-ABD ADALET VE İÇİŞLERİ BAKANLARI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

AB-ABD Adalet ve İçişleri Bakanları Toplantısı, 3 Haziran 2015 tarihinde AB Konseyi Dönem Başkanı Letonya’nın başkenti Riga’da gerçekleştirildi.

Devamını Oku

ALMANYA VE FRANSA, KOMİSYON’UN GÖÇ PLANINI TARTIŞMAYA AÇTI

1 Haziran 2015 tarihinde Almanya ve Fransa’nın İçişleri Bakanlıkları tarafından yapılan ortak açıklama ile sığınma talebinde bulunanların AB üye ülkelerine dağıtılmasını içeren Avrupa Komisyonu’nun göç planına karşı bir tutum sergilendi.

Devamını Oku

TÜRK KÖKENLİ MİLLETVEKİLİ MAHİNUR ÖZDEMİR PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ

31 Mayıs 2015 tarihinde Brüksel Meclisi Milletvekili Mahinur Özdemir, 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanımlamadığı gerekçesiyle mensubu olduğu Belçika Hümanist Demokrat Merkez Partisi (CDH) tarafından ihraç edildi.

Devamını Oku

DEAŞ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Koalisyon güçleri, DEAŞ’ın operasyona rağmen Irak’ta Ramadi, Suriye’de de tarihi kent Palmira’yı ele geçirmesinin ardından Fransa`nın başkenti Paris’te acil olarak toplandı.

Devamını Oku