İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
6-12 TEMMUZ 2015

İKV YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI`NA AYHAN ZEYTİNOĞLU SEÇİLDİ

6 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen İKV’nin 53’üncü Olağan İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Kurul Toplantısı'nda, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu seçildi.

İKV'nin yeni Yönetim Kurulu Ayhan Zeytinoğlu Başkanlığında, Prof. Dr. Halûk Kabaalioğlu, Zeynep Bodur Okyay, Işınsu Kestelli, Atilla Menevşe, Ahmet Sayar, Yavuz Canevi, Dr. Zeynel Abidin Erdem, İlhan Koyunseven, Sedat Zincirkıran, Ali Sami Aydın, Sami Yılmaz, İlhan Soylu, Şükrü Alkan, Cenk Yöney, Simone Kaslowski ve İsmail Gülle’den oluşuyor.

İKV’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, lisans eğitimini Londra’da tamamladıktan sonra 1980 yılında ABD’de Indiana Üniversitesi’nde işletme eğitimi gördü. 1983 yılında onur listesine girerek mezun olan Zeytinoğlu, 1985 yılında Butler Üniversitesi’nde uluslararası finans konusunda master çalışmasını başarı ile bitirdi. 1986 yılında aile işletmesinde göreve başlayan Zeytinoğlu halen Yem Tarım ve Endüstriyel Ürünler A.Ş.’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Arkas ve Zeytinoğlu Grubu’nun ortaklığı olan Autoport Liman İşletmesi’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Zeytinoğlu Denizcilik Genel Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. 1989 yılında Kocaeli Sanayi Odası’nın kuruluşunda görev alan Zeytinoğlu, halihazırda Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.

TOBB’da Genel Kurul Delegeliği bulunan Ayhan Zeytinoğlu, aynı zamanda DEİK Türk-Avusturalya İş Konseyi Başkanlığı, DEİK Türk-Yeni Zelanda İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte; Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası (TACCI) Yönetim Kurulu Üyeliği ve ICC / WCF Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey Üyeliği bulunmaktadır. Zeytinoğlu, B20 kapsamında Türkiye Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu Başkanlığı’nı üstleniyor.