İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
13-19 TEMMUZ 2015

İKV`DEN HAFTAYA BAKIŞ

Temmuz`un üçüncü haftasında Türkiye-AB ilişkileri ve AB`nin gündeminde birçok başlık yer aldı.

Devamını Oku

YUNANİSTAN VE KREDİTÖR KURUMLAR ARASINDA ÜÇÜNCÜ KURTARMA PAKETİNE İLİŞKİN ANLAŞMA SAĞLANDI

Yunanistan ve kreditör kurumlar arasında uzun süredir devam eden görüşmeler 13 Temmuz 2015 tarihinde 86 milyar avroluk üçüncü kurtarma paketine ilişkin anlaşma sağlanmasının ardından sona erdi.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU BAŞKANI JUNCKER KIBRIS’I ZİYARET ETTİ

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, 16-17 Temmuz 2015 tarihlerinde Kıbrıs’a iki günlük bir resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İRAN İLE NÜKLEER MÜZAKERELERDE ANLAŞMAYA VARILDI

İran’ın nükleer programına yönelik Viyana’da yürütülen müzakerelerde tarafların 14 Temmuz 2015 tarihinde anlaşmaya vardığı açıklandı.

Devamını Oku

AVRUPA KOMİSYONU ENERJİ ALANINDA ‘YAZ PAKETİ’Nİ AÇIKLADI

Avrupa Komisyonu, Enerji Birliği stratejisinin uygulanmasının önemli bir parçasını oluşturan, enerji ve iklim değişikliği ile mücadele alanında düzenlemeleri barındıran ‘Yaz Paketi’ni 15 Temmuz 2015 tarihinde açıkladı.

Devamını Oku

TTYO MÜZAKERELERİNİN 10’UNCU TURU TAMAMLANDI

AB ve ABD arasında Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTYO) müzakerelerinin 10’uncu turu 13-17 Temmuz 2015 tarihleri arasında Brüksel’de gerçekleştirildi.

Devamını Oku

MACARİSTAN’DAN, BÖLGEDE ARTAN GÖÇ AKININA TEL ÖRGÜ ÖNLEMİ

Macaristan, son aylarda Yunanistan, Macaristan, Sırbistan rotasında artan göç akınının önüne geçmek amacıyla, 13 Temmuz 2015 tarihinde Sırbistan sınırına tel örgü inşaatına başladı.

Devamını Oku