İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
İKTİSADİ KALKINMA VAKFI
E-Bülteni
20-31 TEMMUZ 2015

İKV`DEN HAFTAYA BAKIŞ

Temmuz`un son iki haftasında Türkiye-AB ilişkileri ve AB`nin gündeminde birçok başlık yer aldı.

Devamını Oku

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KKTC’Yİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Temmuz 2015 tarihinde Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 41’inci yıldönümü sebebiyle KKTC’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NUN PORTEKİZ ZİYARETİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Portekiz’de 27 Temmuz 2015 tarihinde Dışişleri Bakanı Rui Machete ile bir araya geldi.

Devamını Oku

BAKAN BOZKIR’IN LÜKSEMBURG ZİYARETİ

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 23-24 Temmuz 2015 tarihlerinde Lüksemburg Dönem Başkanlığı vesilesiyle düzenlenen AB Bakanları gayri resmi toplantısına katıldı.

Devamını Oku

MOGHERİNİ KIBRIS’TA TEMASLARDA BULUNDU

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, 24 Temmuz 2015 tarihinde Kıbrıs’ı ziyaret ederek Türk tarafında ve Rum tarafında temaslarda bulundu.

Devamını Oku

AB’DEN SURUÇ’TAKİ SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

AB, Şanlıurfa`nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı kınadı.

Devamını Oku

NATO KONSEYİ TÜRKİYE’DE YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI KINADI

NATO Konseyi Türkiye’nin talebi üzerine son zamanlarda Türkiye’ye yönelik gerçekleşen terör eylemlerini görüşmek üzere 28 Temmuz 2015 tarihinde bir araya geldi.

Devamını Oku

KIBRIS’TA LİDERLER MÜLKİYET KONUSUNU ELE ALDI

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve GKRY lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs’ta 15 Mayıs 2015 tarihinde yeniden başlayan BM arabuluculuğundaki müzakere süreci kapsamında 27 Temmuz 2015 tarihinde yedinci kez bir araya geldi.

Devamını Oku

İRAN EYLEM PLANI AB DIŞİŞLERİ KONSEYİ’NDE ELE ALINDI

İran’ın nükleer programına kısıtlama getiren ve ülkeye yönelik ambargoları kaldıran eylem planı, 20 Temmuz 2015 tarihinde toplanan AB Dışişleri Konseyi’nin en önemli gündem maddesini oluşturdu.

Devamını Oku

YUNANİSTAN VE KREDİTÖR KURUMLAR ARASINDA KURTARMA PAKETİ MÜZAKERELERİ BAŞLADI

Yunanistan ve kreditör kurumlar arasında üçüncü kurtarma paketine ilişkin anlaşmaya varılmasının ardından, kreditör kurumların yetkilileri müzakerelere başlamak için 24 Temmuz 2015 tarihinde Atina’ya gitti.

Devamını Oku

AB’DEN ENERJİ DİPLOMASİSİ ALANINDA ÖNEMLİ ADIM

20 Temmuz 2015 tarihli Dışişleri Konseyi Toplantısı’nda AB Enerji Diplomasisi Eylem Planı’nın (EU Energy Diplomacy Action Plan) kabul edildiği açıklandı.

Devamını Oku