İKV E-Bülteni | 2011 » 18-24 NİSAN » İSTANBUL VALİLİĞİ AB UYUM DAYANIŞMA VE YÖNLENDİRME KURULU 5’İNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21 Nisan 2011 tarihinde, İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanlığı'nın 26.01.2010 tarih ve 2010/6 sayılı Genelgesi gereğince İstanbul’da oluşturulan Avrupa Birliği'ne Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (AB UDYK) 5’inci toplantısı Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da katıldı.

AB Uyum Dayanışma ve Yönlendirme Kurulu üyesi 171 kurum ve kuruluşun temsilcilerinin bulunduğu toplantıda, Türkiye’nin AB uyum süreci ve bu süreçte İstanbul’un rolü masaya yatırıldı. Toplantıda başta İstanbul Vali Yardımcısı ve AB İl Daimi Temas Noktası Feyzullah Özcan ve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın da belirttiği gibi AB sürecinde, İstanbul ilinin önemi ve faydalandığı projelerin fazla sayıda olması, hayli dikkat çekici olarak değerlendirildi. Bağış konuşmasında, AB uyum sürecinde İstanbul ilinin performansının diğer illere örnek olmasından gurur duyduklarını ve İstanbul’daki kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını belirleyip bu doğrultuda daha fazla proje üretmeye devam etmeleri gerektiğini dile getirdi. İstanbul Valisi Mutlu da konuşmasında, AB’ye uyum süreci doğrultusunda oluşturulan İstanbul’daki kurulun ilk günden beri çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ve çok başarılı olduğunu ifade etti. Bu doğrultuda kurulun çalışmalarını sürdüreceğini sözlerine ekledi. Daha sonra toplantı, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Cangir’in 2011 yılında açılacak olan AB hibe programlarına ilişkin sunumu ve soru-cevap bölümü ile son buldu. 

http://10.0.0.5/ikv_bulten/?ust_id=1367&id=2525