İKV E-Bülteni | 2012 » 9-19 KASIM » 27’NCİ RİG TOPLANTISI BURSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Reform İzleme Grubu’nun 27’nci Toplantısı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın ev sahipliğinde, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala’nın katılımlarıyla 11 Kasım 2012 tarihinde Bursa’da gerçekleştirildi. Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, AB Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın üst düzey görevlilerinin de katıldığı toplantıda, başta Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan 2012 Türkiye İlerleme Raporu olmak üzere, anayasa süreci, yargı reformu, Pozitif Gündem, terörle mücadele gibi birçok konu ele alındı.

AB Bakanlığı tarafından yayımlanan basın bildirisine göre, Reform İzleme Grubu’nun 27’nci Toplantısı’nda ele alınan başlıca konular şu şekilde:

Bilindiği üzere Reform İzleme Grubu, ilk toplantısının gerçekleştirildiği 2003 yılından bu yana, siyasi reformları izlemek, hızlandırmak ve sonuçlandırmak amacıyla düzenli olarak toplanmaktadır. Son toplantıda ayrıca Reform İzleme Grubu’nun 28’inci Toplantısı’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in ev sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleştirilmesine karar verildi. 

http://10.0.0.5/ikv_bulten/?ust_id=502&id=1219