İKV E-Bülteni | 2012 » 14-20 MART » REFORM İZLEME GRUBU’NUN 25’İNCİ TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Reform İzleme Grubu’nun 25’inci Toplantısı, 16 Mart 2012 tarihinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın evsahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanısıra, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Sayım Tekelioğlu, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Afif Demirkıran ile Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın üst düzey görevlileri katıldı. Türkiye-AB ilişkilerinde yaşanan son gelişmelerin ele alındığı 25’inci Reform İzleme Grubu toplantısında, başta “Pozitif Gündem” olmak üzere, yargı reformu, Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamaları ve geri kabul gibi çeşitli başlıklar görüşüldü. 

Reform İzleme Grubu’nun 25’inci Toplantısı’nda ele alınan konular şu şekilde:

 

Bilindiği üzere Reform İzleme Grubu, ilk toplantısının gerçekleştirildiği 2003 yılından bu yana, siyasi reformları izlemek, hızlandırmak ve sonuçlandırmak amacıyla düzenli olarak toplanıyor. Son toplantıda, ayrıca, Reform İzleme Grubu’nun 26’ıncı Reform İzleme Grubu Toplantısı’nın Haziran 2012 tarihinde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in ev sahipliğinde Ordu’da gerçekleştirilmesine karar verildi.

16 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen 25’inci Reform İzleme Grubu Toplantısı Basın Bildirisine, http://www.ab.gov.tr/index.php?p=47415&l=1 internet adresinden ulaşabilir. 

http://10.0.0.5/ikv_bulten/?ust_id=531&id=1895