İKV E-Bülteni | 2015 » 30 MART-5 NİSAN » BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, İSTİHDAM, SANAYİ YATIRIMI VE ÜRETİMİ DESTEKLEME PAKETİ’Nİ AÇIKLADI

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 2 Nisan 2015 tarihinde yeni İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi’ni açıkladı. Türkiye ekonomisinin son yıllarda yapılan reformlarla güçlendiğini vurgulayan Davutoğlu, hedefin Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmesi olduğunu belirtti.

Yeni paket, üretimin teşviki ve istihdamın artırılmasına yönelik birtakım uygulamalar getiriyor. Bu kapsamda öngörülen başlıca düzenlemeler şunları içeriyor:

TOBB Başkanı ve Eurochambres Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da yeni İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi’ne ilişkin yaptığı açıklamada paketi çok olumlu karşıladıklarını belirtti ve “Tüm dünyada yeni bir iktisadi ortama geçişin sancılarının yaşandığı bir ortamda açıklanan bu destek paketi, sanayicilerimize ve yatırımcılarımıza yeni bir moral ve şevk getirecektir” dedi. Reel sektörün sıkıntılarını yakından takip ettiklerini ve Hükümete ilettiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu, bu kapsamda dile getirdikleri pek çok sıkıntı ve önerinin bu yeni destek paketinde karşılığını görmekten de ayrıca büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

http://10.0.0.5/ikv_bulten/?ust_id=6448&id=6461