İKV E-Bülteni | 28 MART-3 NİSAN » TÜRKİYE-AB GÜNDEMİ » AB Bakanı Büyükelçi Volkan Bozkır’ın Finlandiya ve Slovenya Ziyaretleri

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 23-24 Mart 2016 tarihlerinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile biraraya gelen Bakan Bozkır, ardından AB İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Kare Halonen ve Finlandiya Parlamentosunun AB İşlerinden Sorumlu Büyük Komiteyle temaslarda bulundu.
Finlandiya ziyaretinin ardından AB Bakanı Bozkır, 29-31 Mart 2016 tarihlerinde Slovenya’da resmi temaslarda bulundu. Ziyaret kapsamında Bakan Bozkır, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Başbakan Miro Cerar ve Ulusal Meclis Başkanı Milan Brglez tarafından kabul edildi. AB Bakanı Slovenya’nın AB konularından sorumlu Devlet Sekreteri Büyükelçi Dragoljuba Bencina ve Slovenya Ulusal Meclisi AB İşleri Komisyonu ve Dış Politika Komisyonu Başkan ve üyeleri ile de temaslarda bulundu.
AB Bakanı Bozkır’ın iki ülkeye gerçekleştirdiği ziyaretlerinde ikili ilişkiler, Türkiye-AB ilişkilerindeki son durum, göç krizi, vize muafiyeti ve terörizmle mücadele konuları ele alındı.  

 

http://10.0.0.5/ikv_bulten/?ust_id=7218&id=7333